Bemutatkozás
A Ceglédi Vasutas Sport Egyesület 1935-ben alakult, jelenleg 12 aktív szakosztállyal és közel 900 sportolóval működik.
Cegléd város legnagyobb és legeredményesebb sportegyesülete.
Székhely létesítményünk 1905-ben épült és, mint zsinagóga működött 1969-ig, amikor is egyesületünk megvásárolta a sportolók részére és azóta sportcsarnokként üzemel.
1984-ben az addigi egy légtér megosztásra került, így alakult ki a jelenlegi állapot:340 m2 földszinti -, és 430 m2 emeleti edzőterem és 310 m2 kiszolgáló helyiségből áll. A földszinten helyezkednek el az öltözők és a vizes blokkok, a kondicionáló terem, a kazánház és az edzőterem. Az emeleten találhatók az irodák és az asztalitenisz edzőterem.
Cegléd városában működő civil szervezetek közül egyre többen veszik igénybe létesítményünket szabadidősport céljára, valamint évek óta városunk szűkös tornatermi ellátottsága miatt Cegléd város két általános iskolája is itt tartja testnevelés óráit.
Az egyesület fő támogatója az alapítástól a rendszerváltásig a Magyar Államvasutak volt, az elnevezésben a „Vasutas” szó jelenlegi használata a korábbi 55 éves támogatásra figyelemmel, „hálából” maradt meg.
Egyesületünk tevékenysége kiterjed szakosztályokon belül folyó versenysportra, iskolai testnevelésre és szabadidősportra.
A tagok 80 %-a diák, ami azt is jelenti, hogy az egyesületben kiemelt feladatként kezeljük az utánpótlás-nevelést. A hazai bajnokságokon és különböző versenyeken, kupákon számtalan dobogós helyezéssel büszkélkedhetünk, amelyek nagy részét 18 év alatti sportolóinknak köszönhetjük.
Egyesületünkben első és másodosztályú szakosztályok működnek. Birkózásban, cselgáncsban, asztaliteniszben és labdarúgásban rendelkezünk utánpótlás-, illetve felnőtt válogatott kerettag sportolóval. Sőt a 2019-es esztendő legjobb női cselgáncsozója, Özbas Szofi is a Ceglédi Vasutas Sportegyesület igazolt sportolója.
Sportolóink közül jelenleg 29 fő utánpótlás korú és 5 fő felnőtt válogatott kerettag.Egyesületünk versenyzői kiváló hazai és nemzetközi sikereket, eredményeket érnek el, amelyekkel Cegléd Város joggal büszkélkedhet.
Hazai és nemzetközi eredményei alapján szakosztályaink közül kiemelkedik az Asztalitenisz, Birkózó, Judo, Fitness, Vízilabda és a Labdarúgó szakosztály.
A szakosztályokban tervszerű szakmai munka folyik, amelynek alapja a magasan képzett és tapasztalt sportszakemberek foglalkoztatása.
A szakosztályok által elért színvonal megtartásához, további országos és nemzetközi eredmény megszerzéséhez - növelve ezzel városunk elismertségét - az egyesület nem nélkülözheti a szponzorok anyagi támogatását.
További létesítmények:
A cselgáncsozók szakmai munkája elismeréseként a városban működik olimpiai ezüstérmes sportolónk, Ungvári Miklós nevét viselő Regionális Judo Központ is, amelynek szakmai munkája a ceglédi szakemberek tudására épít.
Az épület alapterülete 1600 m2, a nagyteremben a küzdőtér területe 600 m2, a kisterem 100 m2 (10mx3m tükörfallal), konditerem 80m2, rekreációs helyiség 30 m2 (szauna, hideg-meleg terápiás fürdő).
Városi Uszoda - Az 1933-ban épült városi uszodát 2014-ben korszerűsítettük. A medencéket a hideg időszakban légtartásos sátor fedi.
Alatta egy 33 méteres nagymedence, és két tanmedence is épült korszerű uszodatechnikával.
2017-ben átadásra került a CVSE vízilabdázóinak klubháza, amely előadások, konferenciák megtartására, a vendégsportolók elszállásolására is alkalmas.
9 szobában, 24 férőhellyel, wellnes szolgáltatásokkal áll a sportolók és a turisták rendelkezésére.
A ceglédi malomtó széli sporttelep fejlesztése – Zsengellér Gyula spotteleppé alakulása - a Malomtó széli sporttelep Cegléd Város Önkormányzatának tulajdonában áll.
Az ingatlanon egy élőfüves centerpálya, egy közel 90 éves, az öltözőket és a kiegészítő helyiségeket is magába foglaló 1100 férőhelyes lelátó volt, amelyet egy fekete- és egy vörössalakos normálméretű pálya egészített ki.
A tulajdonos önkormányzat hosszú évtizedeken keresztül nem tudott forrást biztosítani felújításra, a pályák elhasználódtak, az épület állaga jelentősen leromlott, egyes részein életveszélyessé vált. Mentőövet a Nemzeti Stadionfejlesztési Program és a társasági adókedvezmény sporttámogatási rendszerének bevezetése jelentette.
A Ceglédi Vasutas Sportegyesület összesen 6 alkalommal pályázott és nyert élőfüves és pályafűtéses centerpálya kialakítására, két db élőfüves, egy db műfüves edzőpálya és egy kisméretű (20x40 méteres) műfüves pálya kialakítására, az edőzpályák villanyfénnyel történő ellátására, geotermikus kút fúrására, edzőpályák közötti, kétoldalú lelátó építésére új kerítés építésére és a térburkolásra.
A sporttelepen belül épült meg judo csarnok mellett a birkózók új csarnoka is.
A könnyűszerkezetes épület 2022-re készült el.